BAŞ AĞRISI

İlaç Almadan Baş Ağrısından Nasıl Kurtulacağınızı Söylüyoruz!

Etkinliği bilimsel olarak kanıtlanmış bir masaj yöntemi olan aküpresür, baş ağrısını hızlı bir şekilde dindiriyor! Aküpresür, doğası gereği, bir refleksoterapi biçimidir.

Peki aküpresür noktalarına nasıl masaj yapılır?

İlk önce rahat bir pozisyon alın ve rahatlayın. Masaj ortalama 30 saniye ile 1 dakika arası bir zaman alacaktır. Belli noktalara hafif bastırarak, dairesel hareketlerle masaj yapın. Baş ağrısı genellikle masaj sırasında veya masajdan 5 dakika sonra kaybolur.

Baş ağrısı için 6 ana Aküpresür noktasına masaj yapılabilir.

1.

Yintang noktası, burun köprüsünün alın ile birleştiği yerde, kaşların arasında yer alır. Bu nokta, göz yorgunluğunun giderilmesinden de sorumludur.

2.

Bu simetrik noktalar kaşların iç kenarlarının üzerinde bulunur. Bu alana uygulanan masaj burun akıntısına iyi gelir ve görme keskinliğini arttırır. Bu noktalara dairesel hareketlerle 1 dakika boyunca masaj yapabilirsiniz.

3.

Bu noktalar burun deliklerinin iki yanında gözlerle aynı hizada bulunurlar. Onları bulmak için elmacık kemiklerinin alt kısmındaki çukuru elinizle hissetmelisiniz. Bu noktalara yapılan masaj; sinüsleri açmaya, baş ağrısını, diş ağrısını ve stresi azaltmaya yardımcı olur.

4.

Bu noktalar başın arkasında, kulak ile omurganın birleştiği yerde bulunur. Buraya masaj yapmak; burun tıkanıklığını, göz ve kulak ağrısını, şiddetli baş ağrısını ve migreni hafifletmeye yardımcı olur.

5.

Shuai gu noktaları, kulağın üzerindeki saç çizgisinin başlangıcından 2-3 cm uzaklıktadır. Bu noktayı bulmak için küçük bir çukur hissetmeniz gerekiyor. Bu bölgeye uygulanan basınç, şakak bölgesini rahatlatır ve baş ağrısı ile göz yorgunluğunu hafifletir.

6.

Bu simetrik noktalar elin üzerinde baş parmak ile işaret parmağı arasında bulunur. Bu noktalara masaj yapmak bel ağrısı, diş ağrısı ve boyun ağrısını azaltmaya yardımcı olur.

Masajları deneyip sonuçlarını bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum Yok

Yorum Alanı:

To Top